Ako sa za chvíľku zbaviť bolesti hrdla? Na tento trik nemá žiadny kupovaný produkt!

Ako sa za chvíľku zbaviť bolesti hrdla? Na tento trik nemá žiadny kupovaný produkt!

Tento liek konzumujte v podobe 1 polievkovej lyžice každú pol hodinu. Už po dvoch hodinách by ste mali cítiť prvé výsledky.

Príchod jesene, kedy sa strieda ešte teplé počasie s chladným a daždivým, so sebou prináša typické ochorenia, ako je chrípka a angína. Dlhé vysedávanie v čakárni plnej ďalších chorých a následne v lekárni, kde si predražené lieky vyzdvihujeme, nám tiež na zdravie veľmi nepridá. Máme pre vás teda účinné riešenie, v podobe starého tradičného receptu, ktorý si môžete pripraviť v pohodlí domova, a ktorý vám navyše uľaví od bolesti v krku už do štyroch hodín.

K príprave budete potrebovať:

80g rasce
vodu
Akýkoľvek alkohol nad 40% (vodka, absinth, slivovica a iné)

Postup prípravy:

Do hrnca si dáte 80g rasce, zalejete ho 200ml vody a privediete do varu.
Necháte 15 minút variť a potom platničku vypnete.
Mala by vám vzniknúť hustá zmes, podobná kávovej usadenine. Vezmete si cedidlo a túto vzniknutú zmes cez neho scedíte a dolejete do nej ešte 50ml vody.
Opäť začnete variť, a akonáhle dôjde do bodu varu, vypnete ju.


Hrniec so zmesou necháte vychladnúť a potom pridáte jednu polievkovú lyžicu alkoholu podľa vášho výberu.

Dávkovanie:

Tento liek konzumujte v podobe 1 polievkovej lyžice každú pol hodinu. Už po dvoch hodinách by ste mali cítiť prvé výsledky. Po štyroch hodinách úplne odznie bolesť v krku. Ak vás trápi naozaj silná chrípka alebo angína a ani po štyroch hodinách užívania vám nie je lepšie, pokračujte v užívaní, kým sa vám neuľaví.
Tým, že je v tomto prípravku obsiahnutý alkohol, nemali by ste počas ani bezprostredne potom riadiť automobil, alebo vykonávať akúkoľvek inú činnosť, kde by vás mohli účinky alkoholu negatívne ovplyvniť.

Rasca, alebo ak chcete kmín, je jednou z najstarších korenín na území Európy a v slovenských domácnostiach i jednou z najpoužívanejších. Má široké využitie pri príprave pokrmov, no zároveň sa uplatňuje i ako prírodné liečivo. Má totiž antioxidačné, protizápalové, protikŕčové účinky a pôsobí ako stimulant.

Celú aj drvenú rascu by sme mali skladovať v uzavretých nádobách na chladnom, suchom a tmavom mieste. Po dlhšom čase stráca na intenzite. Spotrebovať by sme ju mali do polroka.

Rascou k šťastnému životu

Aby toho nebolo málo, rasca vplýva aj na psychické zdravie človeka. Je preukázané, že dlhodobé užívanie rasce zmierňuje pocity nadmernej únavy, vyčerpania, či depresie. Súvis to má aj s ďalšími priaznivými účinkami rasce na telo, veď ako sa vraví, zdravé telo, zdravý duch.

Zdieľaj článok

Pozri sa aj na ďalšie články

Najväčší bazén na svete

Bazén San Alfonso del Mar v Čile bolo donedávna najväčšie umelé kúpalisko na svete.

Perfektný trik s melónom

Dá sa takto ľahko ošúpať, alebo je to len lacný trik? Presvedčte sa na tomto videu!

Je pre vaše auto lepšie ručné umývanie, alebo autoumývarka

Každé auto raz za čas potrebuje poriadne umyť. Otázkou je či je lepšie odviezť auto do umývarky alebo ušetriť a umyť ho ručne?