Vďaka tomuto jednoduchému testu budete vedieť rozoznať falošný med od toho pravého

Vďaka tomuto jednoduchému testu budete vedieť rozoznať falošný med od toho pravého

Dôležité je, aby sme vedeli, aký med si kupujeme. Nenechajte sa zmiasť cenou a vždy sa usilujte o najlepšiu kvalitu.

Med je cenná a nenahraditeľná zložka v celej ľudskej histórii. Jeho zdravotné prínosy boli využívané po stáročia a jeho lahodná chuť je cenená dodnes. Avšak, vzhľadom k jeho výhodám, med sa zvyčajne predáva dosť draho.

Práve kvôli jeho pomerne vysokej cene ľudia často v obchodoch siahajú po lacnejších verziách. A tu sa naskytne otázka, je tento med aj naozaj pravý a nefalšovaný? Aby sa znížila cena, med je často vystavený početným zmenám. A tak sa nenechajte zmiasť cenou a vždy sa usilujte o najlepšiu kvalitu.

Verejná výskumná skupina zistila trochu alarmujúce zistenia týkajúce sa medu. A to, že dokonca 76% všetkých druhov medu k dispozícii v supermarketoch bolo podrobených ultrafiltrácii. Tento proces je filtrácia, ktorá odstraňuje nečistoty ako stopy vosku alebo peľ. Podľa výrobcu, tento proces je potrebný, aby sa predĺžila životnosť produktu a zabránilo sa kryštalizácii. Napriek tomu, tí, ktorí konzumujú med pravidelne vedia, že peľ je nesmierne dôležitý a prospešný.

Dôležité je, aby sme vedeli, aký med si kupujeme. Je ten váš prírodný a priamo od včiel?

Čistý med časom kryštalizuje. Ak sa vám ani po čase v mede nevytvoria kryštáliky, ide pravdepodobne o chemicky spracovaný med.

Položte lyžicu medu do pohára vody. V prípade, že sa med nerozpúšťa, to je čistý med. Falošný med alebo nekvalitný med sa rozpúšťa vo vode.

Test teplom. Dajte si trošku medu na lyžičku a skúste ho zapáliť. Ak sa rozsvieti aspoň malý plamienok, máte istotu, že sa jedná o čistý med.

Čítajte etikety: Vždy si prečítajte štítok na mede a ak obsahuje komerčnú glukózu alebo vysoký obsah fruktózy, kukuričný sirup, pokúste sa mu vyhnúť.

Zdieľaj článok

Pozri sa aj na ďalšie články

Nečakane vás zastihla bolesť zubov? Prečítajte si rady, ktoré vám môžu pomôcť

Určite ste aj vy už zažili ten nepríjemný pocit, keď vás znenazdajky zastihli bolesti zuba. Dokáže vám to nielen zhoršiť náladu, ale aj pokaziť úplne celý deň. Prečítajte si pár rád, ktoré vám môžu pomôcť.

Vložil cesnak do pohára a to, čo z neho vypadlo, vôbec nečakal

O tom, že cesnak je skutočným zázrakom pre zdravie vedeli už naši predkovia. Vedeli ste, že k jeho čisteniu nepotrebujete nôž?

Ako nezaspať za volantom

Čo robiť aby ste nespôsobili dopravnú nehodu kvôli mikrospánku? Nie nadarmo sa hovorí, že najhorší vodiči sú ľudia zo zlou životosprávou. Existuje niekoľko trikov, ktoré vám môžu pomôcť.