Jednoduchý jablkový recept: Zbavte svoje telo tukov a aj toxických odpadov!

Jednoduchý jablkový recept: Zbavte svoje telo tukov a aj toxických odpadov!

Ak sa zle stravujete, tak Vám to môže priniesť vážne problémy. Doprajte preto svojmu telu občas tento domáci recept, ktorý pomôže vášmu hrubému črevu.

Táto zmes vyčistí Vaše črevá a zároveň aj stimuluje pohyby čriev. Tiež Vás môže zbaviť bolesti hlavy, častého nadúvania a únavy. Čo sú práve následky nestrávených jedál, ktoré sa môže udržať na črevnej stene.

Všetko čo k tomu budete potrebovať je:

1 jablko
1 lyžica medu
1 lyžica Chia semienok
1 lyžica mletého lněhého semienka
1 šálku vody

Postup prípravy:

Jablko prvýkrát olúpte a potom nakrájajte na malé kúsky. Všetko okrem Chia semienok dajte do pohára. Potom pridajte Chia semienka a zamiešajte. Potom už len stačí túto zmes hneď po zamiešaní vypiť. Najlepšie dvakrát denne a to ráno a potom vo večerných hodinách.

Jablko náš poklad

Odporúča sa zjesť jedno až tri jablká denne a Vaša imunita Vás lepšie ochráni počas sychravých a chrípkových období.

Jablčný mušt

Jablčný mušt je vylisovaná šťava z jabĺk. Mušt už nedosladzujeme, jeho sladkosť závisí na sladkosti jabĺk. Je zdrojom vitamínov, pektínu, prírodného cukru a obsahuje vysoký podiel vlákniny . Jeho kvasením vzniká alkoholický nápoj cider. Aby mušt nekvasil, uchovajte ho v chlade, alebo ho zamrazte.


Význam jabĺk a čerstvého muštu pre naše zdravie


vysoký obsah vitamínu C
antioxidanty, ktoré chránia DNA v bunkách človeka
znižujú riziko vzniku rakoviny
množstvo vlákniny
ochrana pred Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou
stabilizujú hladinu cukru v krvi
znižujú krvný tlak a cholesterol
čistia črevá
posilňujú ďasná
posilňujú imunitný systém, srdce a krvný obeh

Jablčný ocot

Použitie jablčného octu

pri bolestiach v krku na kloktanie spolu s teplou vodou večer nariedený vo vode povzbudzuje činnosť čriev pravidelné ranné a večerné popíjanie jablčného octu spolu s vodou pomáha pri liečbe reumatizmu a dny pomáha pri žalúdočných problémoch dezinfikuje a mierni ťažkosti spojené s bodnutím hmyzu redukčné a očistná kúra

Zdieľaj článok

Pozri sa aj na ďalšie články

Prečo by sme mali piť čistú vodu ?

Hlad je údajne prezlečený smäd. Pokiaľ teda držíte diétu alebo Vás jednoducho dobieha hlad, skúste vypiť jeden veľký pohár vody. Pozrite sa na dôvody, prečo by sme mali piť čistú vodu.

Vecí, ktoré by sme nemali dávať do mikrovlnky

Čo sa týka potravín, ideálne je mikrovlnku nevyužívať na samotné varenie, ale len zohrievanie. Jednorazové plastové nádoby, napríklad od jogurtu, smotany by nemali byť vkladané v mikrovlnnej rúry.

Ako sa za chvíľku zbaviť bolesti hrdla? Na tento trik nemá žiadny kupovaný produkt!

Tento liek konzumujte v podobe 1 polievkovej lyžice každú pol hodinu. Už po dvoch hodinách by ste mali cítiť prvé výsledky.