Video: Ruský hotel, ktorý postavili na absolútne nezvyčajnom mieste

Video: Ruský hotel, ktorý postavili na absolútne nezvyčajnom mieste

Výhľad, aký sa vám nenaskytne nikde inde na svete, ponúka ruský hotel LEAPrus 3912, ktorý postavili na úplne nezvyčajnom mieste, priamo na vrchole spiacej sopky a súčasne najvyššieho vrchu Kaukazu s názvom Mount Elbrus.

Unikátne útočisko pre dobrodruhov navrhla a zhotovila talianska developerská spoločnosť LEAPfactory, ktorá sa v rámci svojich projektov snaží zohľadniť vzťah medzi človekom, prírodou a ľudským výtvorom v novom rozmere. V prípade netradičného snežného hotela, ktorý architektonicky pripomína hľadáčik ďalekohľadu či tunel s lodnými oknami, sa dá povedať, že pri tomto projekte tím tvorcov svoju filozofiu naplno zhmotnil.

Komplex hotela LEAPrus 3912 pozostáva zo štyroch prefabrikovaných budov, ktoré sú skonštruované z vysoko odolného a vrstveného materiálu (živica a laminát) tak, aby odolal aj tým najextrémnejším podmienkam ruských veľhôr. Spojenie jednotlivých, v Taliansku vopred vyrobených častí, bol pomerne náročný proces, no pomocou vrtuľníka a skúsených technikov dnes úspešne stojí priamo na južnom úpätí štítu.

Ekohotel vzdialený približne 180 kilometrov od dejiska zimných olympijských hier v Soči, však púta pozornosť nielen sofistikovaným dizajnom, ale aj možnosťami, ktoré návštevníkom ponúka. V priestoroch hotela sa napríklad môže súčasne ubytovať celkom 49 hostí. Samozrejmosťou je aj reštaurácia a aj izby pre personál.

Vďaka unikátnemu systému sa navyše podarilo tvorcom hotela LEAPrus 3912 maximálne zužitkovať všetky dostupné obnoviteľné zdroje. Voda prúdiaca ukrytými potrubiami vzniká zámerným topením ľadovcov naokolo. Súčasne ju však využívajú aj ako zdroj energie pre celú prevádzku hotela.

Ekohotel LEAPrus 3912 si objednal Severokaukazský horský klub, ktorý sa stará o rozvoj cestovného ruchu v oblasti. Snaží sa tým prilákať viac turistov, ktorí zatiaľ uprednostňujú vybavenejší, no zďaleka nie taký vysoký Mont Blanc vo francúzskych Alpách. Tubusový hotel totiž podstatne zlepší podmienky horolezcov a vysokohorských turistov, ktorí sa rozhodnú zamieriť na vrchol Elbrusu vo výške 5 642 metrov nad morom.


Podľa prevádzkovateľa, Severokaukazského horského klubu, má ekohotel LEAPrus 3912 zvýšiť povedomie ľudí o prednostiach ruského regiónu, ale aj zvýšiť jeho návštevnosť. A ešte jeden celkom zaujímavý údaj na záver. Počas letnej sezóny zaplatí jedna osoba za noc v tomto jedinečnom hoteli od 60 eur.
Zdieľaj článok

Pozri sa aj na ďalšie články

Video: Vedci objavili 125 miliónov rokov starú fosíliu cicavca s ostňami

Fosília stará 125 miliónov rokov im tak ponúkla detailný pohľad na zatiaľ najstaršieho známeho cicavca s ostňami. Fosílne pozostatky živočícha pomenovali Spinolestes xenarthrosus.

Je pre vaše auto lepšie ručné umývanie, alebo autoumývarka

Každé auto raz za čas potrebuje poriadne umyť. Otázkou je či je lepšie odviezť auto do umývarky alebo ušetriť a umyť ho ručne?

Video: Určite sa každému z vás stalo, že ste uviazli v zápche a po jej prejdení ste nezistili čo bolo jej dôvodom.

Prečo stojíme v zápchach? Pozrite sa na príčiny - je na nás, či s tým začneme niečo robiť