Prečo by sme mali piť čistú vodu ?

Prečo by sme mali piť čistú vodu ?

Hlad je údajne prezlečený smäd. Pokiaľ teda držíte diétu alebo Vás jednoducho dobieha hlad, skúste vypiť jeden veľký pohár vody. Pozrite sa na dôvody, prečo by sme mali piť čistú vodu.

Voda je životne dôležitá pre zdravie našich buniek a reguluje aj našu telesnú teplotu. Naše telo sa skladá až zo 70?% z vody, a preto je jej kvalita naozaj veľmi dôležitá.

Pre niekoho je ľadovo vychladený pohár vody vynikajúci, osviežujúci aj oživujúci. Pre ostatných je nevýrazný a bez chuti. Ale je veľmi dôležité ju piť. Aby naše telo správne fungovalo, musíme zostať dostatočne hydratovaní.

Ak nepijeme dosť vody, naše telo nám o tom dá vedieť prostredníctvom únavy, tmavého nepriesvitného moču, tráviacich problémov ako pálenie záhy alebo zápcha, infekcie močových ciest, predčasného starnutia, priberania.

Prečítajte si nasledujúce dôvody, prečo by sme mali piť čistú vodu.

Zdravie

Ak naše telo nemá dostatok vody, nemôže fungovať správne. Je dlho dehydratované, čo môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Pravidelné pitie vody môže pomôcť znížiť riziko vzniku zdravotných problémov, ako je vysoký krvný tlak, problémy s močovým mechúrom a rakovina hrubého čreva.

Chudnutie

Ak čistú vodu vymeníme za energetické nápoje, ochutené kávy a iné sladené nápoje, môžeme oveľa rýchlejšie schudnúť.

Telo sa zbaví toxínov

Voda nám pomáha odplaviť škodliviny z tela. Ak začneme piť len vodu, budeme na najlepšej ceste k vylučovaniu toxínov, vďaka čomu môžeme byť dlhšie zdraví. Voda tiež pomáha k jasnejšej pokožke a zabraňuje predčasnému starnutiu.

Metabolizmus

Pitná voda je skvelý prirodzený spôsob, ako dostať náš metabolizmus do pohybu. Pol litra vody v dopoludňajších hodinách zvýši náš metabolizmus približne o 25 percent. Rýchlejší metabolizmus nám tiež dodá viac energie v priebehu celého dňa.

Tlmí bolesť

Jedným z príznakov dehydratácie organizmu je aj intenzívna bolesť hlavy. Pokiaľ Vás z času na čas bolesť prepadne a netrápia Vás žiadne dalšie komplikácie, siahnite po poháre vody a celý ho do seba obráťte. Bolesť by mala do 15 minút ustúpiť. Okrem bolesti hlavy voda tlmí údajne aj bolesť kĺbov.

Pleť bude svietiť

Naša pokožka obsahuje 64 percent vody. Ak nahradíme všetky ostatné nápoje vodou, pocítime niekoľko pozitívnych zmien na našej koži. Dobre hydratovaná umožní, aby sa stala jemnejšou a jasnejšou.<úp>

Srdce bude fungovať lepšie

Srdce tiež potrebuje vodu, rovnako ako zvyšok tela. Pitie piatich pohárov vody denne môže pomôcť znížiť riziko srdcového infarktu až o 41 percent.

Ušetríme peniaze

Okrem všetkých zdravotných výhod je tu ešte jedna, ktorá nás poteší. Ak nahradíme všetky tie sladené nápoje a energetické nápoje čistou vodou, ušetríme tým aj dosť peňazí. Takže piť vodu sa určite vyplatí.

Neobsahuje skryté kalórie

Priemyselne vyrábané džúsy, sladké perlivé limonády, ale v neposlednej rade aj alkohol sú nápoje plné cukrov a prázdnych kalórií. Taká litrová fľaša obľúbeného colového nápoja má približne 430 kcal. Poctivý vyprážaný rezeň z bravčového mäsa má približne 480 kalórií. Skúste si tipnúť, koľko kalórií obsahuje čistá voda? Je Vaša odpoveď nula? Presne tak je to!

Zdieľaj článok

Pozri sa aj na ďalšie články

Perfektný trik s melónom

Dá sa takto ľahko ošúpať, alebo je to len lacný trik? Presvedčte sa na tomto videu!

Zalievať záhradu môžete aj vodou z umývačky, práčky, či vane

Ako sivá alebo šedá voda sa označuje odpadová voda, ktorá vzniká v domácnosti najčastejšie pri umývaní riadu, sprchovaní, praní.

Negatívné účinky sladených perlivých vôd na naše zdravie

Vysoké dávky nápojov sýtených oxidom uhličitým majú na svedomí zvýšenie rizika vzniku srdcových chorôb